Hoppa till sidans innehåll

*2009-10-14 Regiona Hästdressyr

2009-10-05 09:22
Resultaten är preliminära till att de publiceras på ridsportförbundets hemsida
  • Uppdaterad: 2009-10-05 09:48

Resultat för Åseda Ryttarförenings 

Regionala Dressyrtävling för Häst 4/10-09

Klass 1-MSVB:4

1 Helene Liljenberg  Vetlandaortens Ryttarförening  Weltfhyr LH  296p 64.35%
2 MarieLouise Lind  Melleruds Ridklubb  Nero  289p 62.83%
Lena Nilsson  Ostkustens Dressyrryttare  Zolette  288p 62.61%
Tina SvenssonTynell  Kalmarbygdens Fältrittklubb  Pluto Breziqa II  278p 60.43%
Lovisa Nordström Andersson  Ölands Ryttarförening  Star Fighter  263p 57.17%
Åsa Bosson  Ekenässjöns Hästsportklubb  Chapsy  229p 49.78%
Helena Svensson  Braås Ponny O Ridklubb  Picasso  226p 49.13%

Klass 2-LA:6

1 Jennie Nilsson  Ostkustens Dressyrryttare  Barrington  302p 70.23%
2 Lovisa Nordström Andersson  Ölands Ryttarförening  Star Fighter  277p 64.42%
3 Tina SvenssonTynell  Kalmarbygdens Fältrittklubb  Pluto Breziqa II  270p 62.79%
4 Ida Bofeldt  Nässjö Ridklubb  Kilkenny  262p 60.93%
5 Marie Sörmvall  Ostkustens Dressyrryttare  Dollman  260p 60.47%
Agneta Bertilsson  Växjöortens Fältrittklubb   Timothy  259p 60.23%
Pia Funkquist  Ostkustens Dressyrryttare  Witz  255p 59.30%
Emmelie Karlsson  Ostkustens Dressyrryttare  Don Shuffle EK  253p 58.84%
Anna Jonsson  Älmhult Linnebygdens Ridklubb  Magic Moment  250p 58.14%
Matilda Lindqvist  Ekenässjöns Hästsportklubb  Bintje  249p 57.91%
Linda Strand  Långasjö Hästsportklubb  Acaroma  246p 57.21%
Linnea Sundman  Ostkustens Dressyrryttare  Carmenzita  244p 56.74%
Lovisa Oskarsson  Braås Ponny O Ridklubb  Birk  244p 56.74%
Helena Svensson  Braås Ponny O Ridklubb  Picasso  237p 55.12%

Klass 3-LA:4

1 Emmelie Karlsson  Ostkustens Dressyrryttare  Don Shuffle EK  262p 63.90%
2 Josefine Gullberg  Ostkustens Dressyrryttare  Bilbo  260p 63.41%
3 Agneta Bertilsson  Växjöortens Fältrittklubb   Timothy  256p 62.44%
Marie Sörmvall  Ostkustens Dressyrryttare  Dollman  249p 60.73%
Anna Jonsson  Älmhult Linnebygdens Ridklubb  Magic Moment  246p 60.00%
Pia Funkquist  Ostkustens Dressyrryttare  Witz  243p 59.27%
Matilda Lindqvist  Ekenässjöns Hästsportklubb  Bintje  241p 58.78%
Lovisa Oskarsson  Braås Ponny O Ridklubb  Birk  235p 57.32%
Lena Nilsson  Ostkustens Dressyrryttare  Magnefique  228p 55.61%
Linnea Sundman  Ostkustens Dressyrryttare  Carmenzita  215p 52.44%
Skribent: Elin Elmgren

Tävlingssektionen

Klicka på namnet för e-postadress

Anna Ekbring

Sofia Ekbring

Sandra Forsberg

Magda Gyllenfjell

Pernilla Ljungqvist

Håkan Magnusson

Gunilla Nilsson

 

 

 

 

 

 

 


   

 

 

 

Postadress:
Åseda Ryttarförening - Ridsport
Badeboda
36433 Åseda

Kontakt:
Tel: 0474-12285
E-post: This is a mailto link