Resultat IJSM och IUSM17 2013

Arrangör: IK Orient & Bohuslän- Dals FI
Datum: 23-24 feb 2013
Plats: Rimnershallen
Ort: Uddevalla
Tävlingsledare: Bo Stalefors

Listan skapad: 2013-03-11 09:50:46


M 22 60 m Försök24/2  10:30

Heat 1
       
1O´dain Rose1992IFK Umeå6,81Q
2Andreas Engwall1992Hammarby Friidrott7,01Q
3Martin Astner1993Ullevi FK7,23
4Eric Larsson1993IK Hakarpspojkarna7,46
5Daniel Andersson1991KFUM Örebro Friidrott7,48

Heat 2
       
1David Sennung1991Ullevi FK6,95Q
2Tobias Karlsson1991Ullevi FK7,05Q
3Anton Levin1992IFK Helsingborg7,18
 Fredrik Lindgren1992Stenungsunds FIDSQ (Tjuvstart)
 Hector Falk1993Eskilstuna FIDNS

Heat 3
       
1Emmanuel Amoh1992Malmö AI6,98Q
2Björn Skoglund1991Bollnäs FIK6,99Q
3Axel Bergrahm1992Spårvägens FK7,15q
4Oscar Johansson1992Hammarby Friidrott7,16q
5Emil Lyrberg1993Ullevi FK7,17q
6Marcus Backman1993Eskilstuna FI7,42

Heat 4
       
1Patrik Andersson1991Ullevi FK7,14Q
2Rasmus Karlsson1992IK Orient7,15Q
3Shahbaz Safdar1992IF Kville7,16q
4Fredrick Gustavsson1993Spårvägens FK7,22
5Sakaria Hussein1993Falkenbergs IK7,46
6Albin Larsson1993Istrums SK7,52

M 22 60 m Semi24/2  12:40

Heat 1
       
1David Sennung1991Ullevi FK6,91Q
2Emmanuel Amoh1992Malmö AI7,00Q
3Shahbaz Safdar1992IF Kville7,00q
4Andreas Engwall1992Hammarby Friidrott7,04
5Tobias Karlsson1991Ullevi FK7,05
6Oscar Johansson1992Hammarby Friidrott7,16

Heat 2
       
1O´dain Rose1992IFK Umeå6,74Q
2Björn Skoglund1991Bollnäs FIK6,97Q
3Patrik Andersson1991Ullevi FK7,00q
4Axel Bergrahm1992Spårvägens FK7,15
5Emil Lyrberg1993Ullevi FK7,26
 Rasmus Karlsson1992IK OrientDNS

M 22 60 m Final24/2  15:00
       
1O´dain Rose1992IFK Umeå6,73
2David Sennung1991Ullevi FK6,89
3Björn Skoglund1991Bollnäs FIK6,93
4Patrik Andersson1991Ullevi FK6,98
5Emmanuel Amoh1992Malmö AI7,01
6Shahbaz Safdar1992IF Kville7,05

M 22 400 m Försök23/2  10:45

Heat 1
       
1Patrik Sjöö1996Hässelby SK51,02Q
2Oliwer Åstrand1992Örgryte IS Friidrott51,71q
3Ahmed Tahir1992Malmö AI52,30

Heat 2
       
1Alexander Lesser1993Ullevi FK51,20Q
2Adam Danielsson1993Ullevi FK51,51q
3Andreas Petersson1992Örgryte IS Friidrott52,02
4Alexander Rahm1992IK Orient57,50

Heat 3
       
1Benjamin Olsson1991IFK Helsingborg50,92Q
2Sakaria Hussein1993Falkenbergs IK52,14
3Fredrick Gustavsson1993Spårvägens FK52,41
4Daniel Skatt1991Örgryte IS Friidrott52,49

Heat 4
       
1Rickard Gunnarsson1991Hässelby SK50,34Q
2Anton Nilson1992Huddinge AIS50,64q
3Dennis Wikström Roos1993Skellefteå AIK Friidrott51,70q
4Nuraldin ElJammal1992Riviera Friidrott54,05

M 22 400 m Semi23/2  17:40

Heat 1
       
1Rickard Gunnarsson1991Hässelby SK50,03Q
2Anton Nilson1992Huddinge AIS50,31q
3Alexander Lesser1993Ullevi FK50,61q
 Oliwer Åstrand1992Örgryte IS FriidrottDNS

Heat 2
       
1Patrik Sjöö1996Hässelby SK51,02Q
2Adam Danielsson1993Ullevi FK51,68
3Dennis Wikström Roos1993Skellefteå AIK Friidrott51,74
 Benjamin Olsson1991IFK HelsingborgDNF

M 22 400 m Semi - Sammanställning
       
1Rickard Gunnarsson1991Hässelby SK50,03Q
2Patrik Sjöö1996Hässelby SK51,02Q
3Anton Nilson1992Huddinge AIS50,31q
4Alexander Lesser1993Ullevi FK50,61q
5Adam Danielsson1993Ullevi FK51,68
6Dennis Wikström Roos1993Skellefteå AIK Friidrott51,74
 Oliwer Åstrand1992Örgryte IS FriidrottDNS
 Benjamin Olsson1991IFK HelsingborgDNF

M 22 400 m Final24/2  15:20
       
1Rickard Gunnarsson1991Hässelby SK49,35
2Patrik Sjöö1996Hässelby SK49,40
3Anton Nilson1992Huddinge AIS50,04
4Alexander Lesser1993Ullevi FK50,40

M 22 1 500 m Final24/2  13:55
       
1Rickard Gunnarsson1991Hässelby SK3,57,97
2Klas Persson1991Turebergs FK3,58,75
3John Foitzik1991Spårvägens FK4,00,67
4Albin Sjöblom1993Turebergs FK4,02,53
5Daniel Gleimar1992Turebergs FK4,04,32
6Linus Rosdahl1992KFUM Örebro Friidrott4,06,49
7Dejen Kahsay1993Järvsö IF4,08,57
8Elias Johansson1992Sävedalens AIK4,14,09
9Simon Ståhl1993Tranås AIF Friidrott4,21,23
 Niklas Könberg1993Spårvägens FKDNF

M 22 60mh 106,7cm Final23/2  17:00
       
1Anton Levin1992IFK Helsingborg8,04
2Anders Leifsson1992IK Orient8,14
3Petter Olsson1991Hässelby SK8,23
 Amir Shaker1989Råby Rekarne FIF7,90Utom tävlan

M 22 Höjd Final23/2  11:30
       
1Erik Liberg1993Ullevi FK2,12
2Jesper Borg1993Ullevi FK2,08
3Adam Chiguer1991Huddinge AIS2,03
4Nils Carlsson1993Riviera Friidrott2,03
5Yuan-Zhong Wu1991IFK Växjö2,00
6Viktor Husmark1992Ullevi FK1,96

M 22 Höjd Final  1,86 1,92 1,96 2,00 2,03 2,06 2,08 2,10 2,12 2,15
Viktor Husmark 0 0 0 xxx
Jesper Borg - - 0 0 0 xx0 0 - xxx
Yuan-Zhong Wu - 0 0 0 xxx
Adam Chiguer - x0 x0 x0 x0 xxx
Nils Carlsson - 0 0 x0 xx0 xxx
Erik Liberg - - 0 0 0 0 0 - x0 xxx

M 22 Stav Final24/2  14:50
       
1Arvid Lindahl1992KA 2 IF5,02
2Carl Sténson1993Hellas FK5,02
3Dennis Fransson-Bergetoft1992KFUM Örebro Friidrott4,90
4Filip Gyllensten1992IF Kville4,62
5Jonathan Jansson1991Östhammar FI4,50
 Viktor Moen1993IF KvillexUGF
 Per Drageryd1991KFUM Örebro FriidrottxUGF

M 22 Stav Final  4,32 4,50 4,62 4,74 4,82 4,90 4,96 5,02 5,07
Filip Gyllensten - - 0 - xxx
Viktor Moen xxx
Jonathan Jansson - xx0 xxx
Dennis Fransson-Bergetoft - - - 0 0 xx0 - xxx
Per Drageryd - - - - xxx
Carl Sténson - - - - - x0 - x0 xxx
Arvid Lindahl - - - - - x0 - 0 xxx

M 22 Längd Final24/2  11:55
       
1Fabian Rosenqvist1991GoIF Tjalve7,32
2Adam Chiguer1991Huddinge AIS7,12
3Mattias Abulu1991Ullevi FK7,02
4Hugo Jansson1992Glanshammars IF6,82
5Petter Olsson1991Hässelby SK6,76
6Viktor Björklund1991IFK Lund6,41
7Björn Bamane1993Spårvägens FK6,35
8Richard Berg1992IFK Halmstad6,09
9Oscar Wahlqvist1993Örgryte IS Friidrott5,82

M 22 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Viktor Björklund 6,41 x x x x x
Richard Berg 6,09 x 5,95 5,97 5,98 6,08
Petter Olsson 6,76 6,73 4,71 - - -
Adam Chiguer 7,12 x 2,45 - 6,87 x
Björn Bamane 6,32 6,17 4,77 6,24 6,35 4,90
Oscar Wahlqvist 5,82 x x - - -
Fabian Rosenqvist x 6,99 7,17 6,95 7,32 7,25
Mattias Abulu 6,88 7,00 6,90 6,97 7,02 6,76
Hugo Jansson 6,77 6,72 6,82 6,76 6,73 6,77

M 22 Tresteg Final23/2  16:40
       
1Mattias Karlsson1992Västerås FK14,34
2Erik Liberg1993Ullevi FK13,91
3Adam Chiguer1991Huddinge AIS13,90
4Richard Berg1992IFK Halmstad13,55
5Oscar Wahlqvist1993Örgryte IS Friidrott12,19
6Andreas Petersson1992Örgryte IS Friidrott11,81
 Daniel Skatt1991Örgryte IS Friidrottx

M 22 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Richard Berg 12,67 x x 12,67 13,15 13,55
Adam Chiguer 13,58 13,44 13,01 13,55 - 13,90
Andreas Petersson 11,79 x 11,81 - - -
Daniel Skatt x x x
Oscar Wahlqvist 12,19 x 12,18 x x x
Mattias Karlsson x 14,14 - - 14,17 14,34
Erik Liberg 12,94 13,32 13,13 13,29 13,91 13,55

M 22 Kula 7,26 kg Final24/2  10:30
       
1Daniel Ståhl1992Spårvägens FK18,62
2Arwid Koskinen1992Huddinge AIS16,97
3Niklas Lindstedt1993Hässelby SK15,42
4Anton Larsson1993Järvsö IF14,15
5Petter Olsson1991Hässelby SK13,51

M 22 Kula 7,26 kg Final  1 2 3 4 5 6
Niklas Lindstedt x 15,24 x x 15,42 x
Petter Olsson 13,08 12,81 13,24 13,30 13,25 13,51
Arwid Koskinen 15,48 x 16,97 x x x
Anton Larsson 13,64 x 13,59 x 13,59 14,15
Daniel Ståhl x 17,42 18,00 x 18,62 x

P 19 60 m Försök24/2  11:00

Heat 1
       
1Erik Hagberg1995Upsala IF friidrott7,17Q
2Carl Dath1995Täby IS Friidrott7,30Q
3Amadou Sussoho1995Huddinge AIS7,30q
4Linus Otto Boyer1995Nyköpings BIS7,59
5Abel Fistume1995Hovslätts IK7,64

Heat 2
       
1Hannes Kvist Wirdmo1994IFK Växjö7,21Q
2Martin Andersson1995IK Ymer Friidrott7,29Q
3Niklas Alsing1995Östersunds GIF7,49
4Sebastian Knutsson1995Mariestads AIF7,52
5Jonathan Johansson1994Söderhamns IF7,74
6Per Lundin1994Istrums SK8,14

Heat 3
       
1Fabian Revilla1995Rånäs 4H7,17Q
2David Andersson1994Skellefteå AIK Friidrott7,19Q
3Mattias Qvarfort1994Hammarby Friidrott7,26q
4Mattias Håkansson1994IK Orient7,43
5Andreas Gustafsson1994Dals Södra FFI8,06
 Anton Jahnke1995IF KronanDNS

Heat 4
       
1Jean-Christian Zirignon1995Piteå IF7,12Q
2Jakob Ewertzh1995Hammarby Friidrott7,16Q
3Jacob Öman1995Danderyds SK7,45
4Hjalmar Sundvall1994Riviera Friidrott7,45
5Martin Jonsson1995SK Bore7,55
6Max Oscarsson1994Tanums IF7,78

Heat 5
       
1Alexander Andersson1994IK Hakarpspojkarna6,95Q
2Filip Sjövall1995IFK Lund7,08Q
3Erik Grundberg1994Hammarby Friidrott7,39
4Daniel Rintala-Börjesson1995Trollhättans FIK7,46
5Sebastian Eliasson1995Lerum Friidrott7,65
6André Andersson1995Brattås CK7,81

P 19 60 m Semi24/2  12:20

Heat 1
       
1Alexander Andersson1994IK Hakarpspojkarna7,04Q
2Fabian Revilla1995Rånäs 4H7,08Q
3Hannes Kvist Wirdmo1994IFK Växjö7,11
4David Andersson1994Skellefteå AIK Friidrott7,27
5Martin Andersson1995IK Ymer Friidrott7,34
6Mattias Qvarfort1994Hammarby Friidrott7,72

Heat 2
       
1Erik Hagberg1995Upsala IF friidrott6,97Q
2Filip Sjövall1995IFK Lund7,03Q
3Jean-Christian Zirignon1995Piteå IF7,04q
4Jakob Ewertzh1995Hammarby Friidrott7,10q
5Carl Dath1995Täby IS Friidrott7,21
6Amadou Sussoho1995Huddinge AIS7,27

P 19 60 m Final24/2  15:05
       
1Erik Hagberg1995Upsala IF friidrott6,86
2Alexander Andersson1994IK Hakarpspojkarna6,99
3Fabian Revilla1995Rånäs 4H7,03
4Jean-Christian Zirignon1995Piteå IF7,04
5Jakob Ewertzh1995Hammarby Friidrott7,24
 Filip Sjövall1995IFK LundDNS

P 19 400 m Försök23/2  11:35

Heat 1
       
1Dennis Forsman1995Ullevi FK51,48Q
2Gustav Schölin1994Finspångs AIK 52,35q
3Nigusu Solomon1995Fredrikshofs FIF52,97

Heat 2
       
1Carl Sjöstedt1994IF Göta Karlstad51,70Q
2Dennis Elms Jansson1995Huddinge AIS51,91q
3Benjamin Åberg1995Hälle IF52,96

Heat 3
       
1Alex Torgersson1994Hammarby Friidrott51,87Q
2Abdiaziz Warsame1995Råby Rekarne FIF52,33q
3Jacob Öman1995Danderyds SK52,56
4Erik Linsten1994Kongahälla AIK53,81

Heat 4
       
1Victor Ivarsson1994IFK Växjö51,76Q
2Rasmus Lennartsson1995IK Orient52,11q
3Abel Fistume1995Hovslätts IK53,68
4Tobias Karlsson1995Sävedalens AIK56,13

P 19 400 m Semi 

Heat 1
       
1Dennis Forsman1995Ullevi FK51,20Q
2Alex Torgersson1994Hammarby Friidrott51,45q
3Dennis Elms Jansson1995Huddinge AIS52,39
4Gustav Schölin1994Finspångs AIK 53,15

Heat 2
       
1Carl Sjöstedt1994IF Göta Karlstad51,82Q
2Victor Ivarsson1994IFK Växjö52,02q
3Abdiaziz Warsame1995Råby Rekarne FIF52,16
4Rasmus Lennartsson1995IK Orient52,68

P 19 400 m Semi - Sammanställning
       
1Dennis Forsman1995Ullevi FK51,20Q
2Carl Sjöstedt1994IF Göta Karlstad51,82Q
3Alex Torgersson1994Hammarby Friidrott51,45q
4Victor Ivarsson1994IFK Växjö52,02q
5Abdiaziz Warsame1995Råby Rekarne FIF52,16
6Dennis Elms Jansson1995Huddinge AIS52,39
7Rasmus Lennartsson1995IK Orient52,68
8Gustav Schölin1994Finspångs AIK 53,15

P 19 400 m Final24/2  15:35
       
1Dennis Forsman1995Ullevi FK48,58
2Carl Sjöstedt1994IF Göta Karlstad49,60
3Alex Torgersson1994Hammarby Friidrott50,48
4Victor Ivarsson1994IFK Växjö50,74

P 19 1 500 m Försök23/2  15:10

Heat 1
       
1Napoleon Solomon1994Fredrikshofs FIF4,08,13Q
2Joel Durén1994Hässelby SK4,08,45Q
3Samuel Lundell Vakkuri1995Enhörna IF4,09,51q
4Ken Slättengren1995Högby IF4,10,39q
5Joel Zachrisson1994Ullevi FK4,11,59
6Alexander Nilsson1995Mölndals AIK4,12,46
7Emil Tostrup1995Malmö AI4,14,53
8Ludvig Danielson1995GoIF Tjalve4,18,40
9Hugo Lindell1995Rånäs 4H4,19,09
10Gustav Berlin1995IK Akele4,24,73

Heat 2
       
1Andreas Almgren1995Turebergs FK4,05,29Q
2Martin Hammar1995Rånäs 4H4,05,57Q
3Oliver Lämber1994Hälle IF4,07,20q
4David Fridell1994Stensjöns IF4,08,83q
5Kevin Hermansson1995Trollhättans FIK4,13,78
6Hampus Börjesson1994Ullevi FK4,16,08
7Jakob Ranglin Grissler1995Majornas IK4,16,17
8Matz Larsson1994Mölndals AIK4,17,53
9Nigusu Solomon1995Fredrikshofs FIF4,20,99
10Lucas Grönborg1994Hellas FK4,29,29

P 19 1 500 m Försök - Sammanställning
       
1Andreas Almgren1995Turebergs FK4,05,29Q
2Napoleon Solomon1994Fredrikshofs FIF4,08,13Q
3Martin Hammar1995Rånäs 4H4,05,57Q
4Joel Durén1994Hässelby SK4,08,45Q
5Oliver Lämber1994Hälle IF4,07,20q
6David Fridell1994Stensjöns IF4,08,83q
7Samuel Lundell Vakkuri1995Enhörna IF4,09,51q
8Ken Slättengren1995Högby IF4,10,39q
9Joel Zachrisson1994Ullevi FK4,11,59
10Alexander Nilsson1995Mölndals AIK4,12,46
11Kevin Hermansson1995Trollhättans FIK4,13,78
12Emil Tostrup1995Malmö AI4,14,53
13Hampus Börjesson1994Ullevi FK4,16,08
14Jakob Ranglin Grissler1995Majornas IK4,16,17
15Matz Larsson1994Mölndals AIK4,17,53
16Ludvig Danielson1995GoIF Tjalve4,18,40
17Hugo Lindell1995Rånäs 4H4,19,09
18Nigusu Solomon1995Fredrikshofs FIF4,20,99
19Gustav Berlin1995IK Akele4,24,73
20Lucas Grönborg1994Hellas FK4,29,29

P 19 1 500 m Final24/2  13:35
       
1Andreas Almgren1995Turebergs FK4,04,68
2Oliver Lämber1994Hälle IF4,07,40
3Martin Hammar1995Rånäs 4H4,09,36
4Samuel Lundell Vakkuri1995Enhörna IF4,09,99
5Joel Durén1994Hässelby SK4,10,60
6Ken Slättengren1995Högby IF4,16,86
7David Fridell1994Stensjöns IF4,21,01
 Napoleon Solomon1994Fredrikshofs FIFDSQ § 4.2.9

P 19 60mh 99,1 cm Försök23/2  14:30

Heat 1
       
1Fredrick Ekholm1994Huddinge AIS7,98Q
2Petter Gustafsson1994IK Hakarpspojkarna8,45q
3Anton Nordback1994Upsala IF friidrott8,56
4Ludwig Sjödin1995Skellefteå AIK Friidrott8,68
 Ali Tepe1994Gefle IFDNS

Heat 2
       
1Hannes Kvist Wirdmo1994IFK Växjö8,08Q
2Jonathan Holm1994Strands IF8,50q
3Andreas Almlöf1995Hammarby Friidrott8,56
4Philip Ngwe1995Mölndals AIK8,61
5Felix Norén1995Katrineholms SK Friidrott9,22

Heat 3
       
1Rickard Willman1994Västerås FK8,35Q
2Fredrik Samuelsson1995Hässelby SK8,46q
3Linus Otto Boyer1995Nyköpings BIS8,53
4Erik Grundberg1994Hammarby Friidrott8,76
5Kevin Fankl1995Ullevi FK8,78
 Ayad Shaker1994Råby Rekarne FIFDNF

P 19 60mh 99,1 cm Final23/2  16:50
       
1Fredrick Ekholm1994Huddinge AIS7,80
2Hannes Kvist Wirdmo1994IFK Växjö7,95
3Rickard Willman1994Västerås FK8,25
4Jonathan Holm1994Strands IF8,37
5Fredrik Samuelsson1995Hässelby SK8,39
6Petter Gustafsson1994IK Hakarpspojkarna8,56

P 19 Höjd Final23/2  12:50
       
1Fredrik Löfgren1994IFK Lund2,12
2Andreas Carlsson1995IK Ymer Friidrott2,06
3Fredrik Samuelsson1995Hässelby SK2,00
4Ali Tepe1994Gefle IF2,00
5Adam Lindhe1994IFK Lidingö1,96
6Jonas Nilsson1994Habo FIF-041,92
7Edvin Heggemann1994KFUM Örebro Friidrott1,86
7Staffan Åkesson1995Hammarby Friidrott1,86
9Erik Bryngelsson1995IK Orient1,86
10Henning Rydström1995Hässelby SK1,80
 Samuel Grip1994IK Orient-Ej Res

P 19 Höjd Final  1,80 1,86 1,92 1,96 2,00 2,03 2,06 2,08 2,10 2,12 2,14
Andreas Carlsson - - - 0 0 0 x0 - x xx
Samuel Grip xxx
Fredrik Löfgren - - - 0 0 x0 x0 x0 0 xx0 xxx
Henning Rydström 0 xxx
Fredrik Samuelsson - - 0 xx0 0 xxx
Ali Tepe - 0 0 x0 x0 xxx
Jonas Nilsson - x0 0 xxx
Adam Lindhe - 0 0 0 xxx
Edvin Heggemann 0 0 xxx
Staffan Åkesson 0 0 xxx
Erik Bryngelsson 0 xx0 xxx

P 19 Stav Final24/2  10:10
       
1David Kappelin1995Örgryte IS Friidrott4,73
2Andreas Carlsson1995IK Ymer Friidrott4,61
3Fredrik Samuelsson1995Hässelby SK4,45
4Micael Fagö1994Kalmar SK4,45
5Anton Evertsson1995Habo FIF-044,33
6Rasmus Elfgaard1994Habo FIF-044,21
7Patrik Rodås1995Ullevi FK4,03
 Johan Knutsson1995Malmö AIUGF

P 19 Stav Final  403 421 433 445 453 461 467 473 483
Andreas Carlsson - - - 0 0 0 - xxx
Patrik Rodås xx0 xxx
Johan Knutsson xxx
Micael Fagö x0 0 x0 xx0 xxx
Fredrik Samuelsson - 0 0 x0 xxx
Anton Evertsson x0 x0 xx0 xxx
Rasmus Elfgaard xx0 xx0 xxx
David Kappelin - - - - 0 0 - x0 xxx

P 19 Längd Final24/2  13:10
       
1Johan Talèus1994Eskilstuna FI7,32
2Adam Dengui1994IFK Lund7,19
3Andreas Carlsson1995IK Ymer Friidrott6,92
4Rickard Willman1994Västerås FK6,91
5Johan Meckbach1995Täby IS Friidrott6,70
6Fredrik Samuelsson1995Hässelby SK6,62
7Karl Teiffel1994Mölndals AIK6,46
8Max Andersson1995Tierps IF6,34
9Kevin Fankl1995Ullevi FK6,34
10Staffan Åkesson1995Hammarby Friidrott6,16
11Niklas Alsing1995Östersunds GIF6,13
12Erik Grundberg1994Hammarby Friidrott6,05
13Nils Andersson1994SK Bore5,98
14Samuel Grip1994IK Orient5,96
15Henning Rydström1995Hässelby SK5,95
16Jesper Hellström1995Hässelby SK5,88
17Ludwig Sjödin1995Skellefteå AIK Friidrott5,81
18Martin Jonsson1995SK Bore5,73
19Jonathan Johansson1994Söderhamns IF5,68
20Sebastian Knutsson1995Mariestads AIF5,60

P 19 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Andreas Carlsson 6,54 - 6,85 - 6,92 -
Karl Teiffel 6,36 x 6,46 x 6,39 x
Samuel Grip x 5,96 x
Adam Dengui 6,99 6,91 6,85 6,90 6,83 7,19
Sebastian Knutsson x 5,15 5,60
Henning Rydström 5,95 5,71 5,64
Jesper Hellström 5,67 5,88 -
Fredrik Samuelsson 6,41 6,46 6,57 x x 6,62
Nils Andersson 5,98 x 5,84
Martin Jonsson 4,75 x 5,73
Erik Grundberg 6,00 6,05 x
Staffan Åkesson 6,05 3,25 6,16
Rickard Willman 6,91 x 6,57 5,08 x 6,90
Jonathan Johansson 5,68 5,65 5,22
Johan Talèus 7,04 7,12 6,96 7,07 5,86 7,32
Niklas Alsing x 5,89 6,13
Johan Meckbach x 6,45 6,58 6,44 6,70 6,48
Max Andersson 6,04 6,23 6,34 6,22 6,27 4,83
Ludwig Sjödin x 5,81 x
Kevin Fankl 6,16 6,20 6,34

P 19 Tresteg Final23/2  16:40
       
1Fredrik Löfgren1994IFK Lund14,47
2Jesper Hellström1995Hässelby SK14,02
3Joel Valdemarsson1994IF Göta Karlstad13,75
4Adam Lindhe1994IFK Lidingö13,41
5Martin Selin1995Ullevi FK13,23

P 19 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Martin Selin x x 12,81 x 12,73 13,23
Fredrik Löfgren 13,91 13,91 13,83 14,08 14,47 14,47
Jesper Hellström 13,99 13,72 12,62 11,65 14,02 14,02
Adam Lindhe 12,87 13,41 13,04 13,01 - -
Joel Valdemarsson 13,17 13,75 - - - -

P 19 Kula 6,00 kg Final24/2  11:40
       
1Tim Wunger1994Falu IK16,35
2Gabriel Heen1995Huddinge AIS15,65
3Johan Berggren1994Eslövs AI15,64
4Alexander Persson1995Huddinge AIS15,16
5Alex Larsson1994Upsala IF friidrott14,43
6Gustav Liberg1995Ullevi FK14,26
7Tim Söderqvist1995Dals Södra FFI14,06
8Ali Alsaadi1995Råby Rekarne FIF13,20
9Timothy Gottlieb1994Hässelby SK11,59
10Markus Saarela1994Trollhättans FIK11,36
11Marcus Johansson 1994Tanums IF 11,34
12Karl Persson1994IFK Lund10,52
13Andreas Gustafsson1994Dals Södra FFI10,34

P 19 Kula 6,00 kg Final  1 2 3 4 5 6
Gustav Liberg 13,96 x x 14,26 x x
Andreas Gustafsson 10,34 x 10,05
Tim Söderqvist 13,57 13,48 13,92 14,06 13,86 x
Karl Persson x 10,13 10,52
Johan Berggren 14,71 15,15 15,10 15,64 15,15 15,20
Timothy Gottlieb x 11,59 9,13
Alexander Persson 14,03 15,16 14,83 14,11 14,04 14,72
Gabriel Heen 14,95 x 15,14 14,92 15,34 15,65
Ali Alsaadi 12,94 x 12,98 12,57 13,20 12,87
Tim Wunger 15,70 16,26 16,07 16,35 16,25 16,33
Alex Larsson 14,43 x x - - -
Marcus Johansson 11,34 x 11,07
Markus Saarela 11,36 11,23 x

P 19 Vikt 15,88 kg Final23/2  12:40
       
1Alex Larsson1994Upsala IF friidrott18,25
2Tim Söderqvist1995Dals Södra FFI14,94
3Tim Wunger1994Falu IK14,77
4Alexander Persson1995Huddinge AIS13,57

P 19 Vikt 15,88 kg Final  1 2 3 4 5 6
Tim Söderqvist 13,44 12,66 13,62 13,95 14,74 14,94
Alexander Persson 13,29 12,90 13,57 x 13,45 x
Tim Wunger 14,31 14,77 14,66 14,36 12,72 14,35
Alex Larsson 17,28 18,08 17,89 18,25 x 17,68

P 17 60 m Försök24/2  11:40

Heat 1
       
1Emil von Barth1996Ullevi FK7,20Q
2Radyar Muhammed1996Ullevi FK7,41Q
3Alexander Lindholm1996Upsala IF friidrott7,48q
4Richard Pettersson1996Alingsås IF7,62
 Erik Hermelin1996IFK LidingöDNS

Heat 2
       
1Herman Olvik1996Ullevi FK7,25Q
2Erik Martinsson1996Gefle IF7,28Q
3Erik Lidén1996IFK Lidingö7,48q
4Samuel Ingvarsson1996Falu IK7,53
 Akram Adinda1996Upsala IF friidrottDSQ (Tjuvstart)

Heat 3
       
1Thobias Nilsson Montler1996Malmö AI7,15Q
2Daniel Rosberg1996Hammarby Friidrott7,29Q
3Victor Björklund1996Upsala IF friidrott7,52
4Tobias Jonsson1996Dals Södra FFI7,54
5Arthur Engström1996Ullevi FK7,58
6Joakim Bäckman1996Varbergs GIF 7,95

Heat 4
       
1Gustav Kjell1996Turebergs FK7,32Q
2Anton Sigurdsson1996Malmö AI7,34Q
3Florian Plathe1996IK Orient7,45q
4Melker Karlsson1996Ullevi FK7,50q
5Anton Johansson1996KFUM Örebro Friidrott7,53
6Joar Husmark1996Falu IK7,64

P 17 60 m Semi24/2  12:55

Heat 1
       
1Erik Martinsson1996Gefle IF7,18Q
2Gustav Kjell1996Turebergs FK7,26Q
3Radyar Muhammed1996Ullevi FK7,39
4Florian Plathe1996IK Orient7,46
5Melker Karlsson1996Ullevi FK7,61
 Thobias Nilsson Montler1996Malmö AIDNS

Heat 2
       
1Emil von Barth1996Ullevi FK7,09Q
2Herman Olvik1996Ullevi FK7,27Q
3Daniel Rosberg1996Hammarby Friidrott7,29q
4Anton Sigurdsson1996Malmö AI7,32q
5Alexander Lindholm1996Upsala IF friidrott7,41
6Erik Lidén1996IFK Lidingö7,44

P 17 60 m Final24/2  14:50
       
1Emil von Barth1996Ullevi FK7,07
2Gustav Kjell1996Turebergs FK7,16
3Herman Olvik1996Ullevi FK7,23
4Daniel Rosberg1996Hammarby Friidrott7,26
5Anton Sigurdsson1996Malmö AI7,28
6Erik Martinsson1996Gefle IF7,44

P 17 400 m Försök23/2  12:10

Heat 1
       
1Erik Hermelin1996IFK Lidingö51,56Q
2Oskar Carlsson1996Ullevi FK53,19
 Erik Martinsson1996Gefle IFDSQ (Tjuvstart)

Heat 2
       
1Alexander Lundskog1996Ullevi FK51,57Q
2Kalle Berglund1996UF Contact51,64
3Noah Eliott1996Ullevi FK53,10

Heat 3
       
1Isak Andersson1996Upsala IF friidrott51,00Q
2Andreas Movin1996IFK Lidingö51,12q
3Melker Karlsson1996Ullevi FK54,23

P 17 400 m Final24/2  15:50
       
1Isak Andersson1996Upsala IF friidrott51,02
2Andreas Movin1996IFK Lidingö51,13
 Alexander Lundskog1996Ullevi FKDNS
 Erik Hermelin1996IFK LidingöDNS

P 17 1 500 m Försök23/2  14:55

Heat 1
       
1Gustaf Stensjö1996Sävedalens AIK4,16,19Q
2Daniel Bucht1996Sävedalens AIK4,16,22Q
3Archie Casteel1996Hellas FK4,16,53q
4Mahad Abdullahi1996Fredrikshofs FIF4,20,46q
5Abdi Yusuf1996Hammarby Friidrott4,20,70
6Christopher Koos1996Malmö AI4,24,79
7Martin Axelsson1996Trollhättans FIK4,33,52

Heat 2
       
1Andreas Jansson1996Hässelby SK4,12,67Q
2Vidar Johansson1996Sävedalens AIK4,15,10Q
3Johan Lindgren1996Mölndals AIK4,15,40q
4Anton Persson1996Hässelby SK4,20,45q
5Mohammed Loukili1996IFK Lidingö4,27,79
6Filip Arthursson1996Hässelby SK4,31,29
7Oskar Carlsson1996Ullevi FK4,33,60

P 17 1 500 m Final24/2  13:15
       
1Vidar Johansson1996Sävedalens AIK3,59,51
2Gustaf Stensjö1996Sävedalens AIK3,59,81
3Andreas Jansson1996Hässelby SK4,06,10
4Johan Lindgren1996Mölndals AIK4,06,70
5Daniel Bucht1996Sävedalens AIK4,09,24
6Anton Persson1996Hässelby SK4,12,06
7Archie Casteel1996Hellas FK4,14,06
8Mahad Abdullahi1996Fredrikshofs FIF4,19,28

P 17 60mh 91,4 cm Försök23/2  14:10

Heat 1
       
1Charles Mitala1996Malmö AI8,13Q
2Adam Nygårds Jacobsson1996Falu IK8,49Q
3Victor Björklund1996Upsala IF friidrott8,66q
4Per Johansson1996Sävedalens AIK8,72
5Richard Pettersson1996Alingsås IF9,09

Heat 2
       
1Alexander Lundskog1996Ullevi FK8,27Q
2Mathieu Nilsson1996IF Göta Karlstad8,49Q
3Isak Andersson1996Upsala IF friidrott8,60q
4Niklas Karlsson1996Finspångs AIK 8,92

P 17 60mh 91,4 cm Final23/2  16:40
       
1Charles Mitala1996Malmö AI8,09
2Alexander Lundskog1996Ullevi FK8,19
3Mathieu Nilsson1996IF Göta Karlstad8,34
4Adam Nygårds Jacobsson1996Falu IK8,45
5Isak Andersson1996Upsala IF friidrott8,45
6Victor Björklund1996Upsala IF friidrott9,26

P 17 Höjd Final23/2  15:40
       
1Fabian Delryd1996Täby IS Friidrott1,99
2Mathieu Nilsson1996IF Göta Karlstad1,99
3Henrik Thoms1996Hanvikens SK1,93
4Herman Olvik1996Ullevi FK1,90
5Linus Falck1996HUR Tidaholm1,83
6Christoffer Ekberg1996IFK Lidingö1,79

P 17 Höjd Final  1,73 1,79 1,83 1,87 1,90 1,93 1,95 1,97 1,99 2,01
Herman Olvik 0 0 0 0 x0 xxx
Christoffer Ekberg 0 x0 xxx
Mathieu Nilsson - - 0 0 x0 x0 0 x0 xx0 x-
Fabian Delryd - - 0 0 0 0 x0 0 x0 xxx
Linus Falck 0 0 0 xxx
Henrik Thoms - - 0 0 0 0 xxx

P 17 Stav Final24/2  12:40
       
1Carl Ivarsson1996Lerum Friidrott4,47
2Hannes Burman1996Skellefteå AIK Friidrott4,42
3Isak Hampel Klang1996Hässelby SK4,31
4Axel Ohlson1996Hässelby SK4,17
5Jonatan Nordh1996Örgryte IS Friidrott4,17
6Hannes Gidlöf1996Gefle IF4,17
7Alfred Delefors1996GoIF Tjalve3,67
 Jonatan Edsinger1996Lerum FriidrottUGF
 Gustav Burman1996Skellefteå AIK FriidrottUGF

P 17 Stav Final  3,31 3,49 3,67 3,85 3,97 4,09 4,17 4,25 4,31 4,37 4,42 4,47 4,52 4,57
Carl Ivarsson - - - - - - - x0 - 0 - 0 - xxx
Jonatan Edsinger xxx
Axel Ohlson - - - 0 0 x0 0 xxx
Isak Hampel Klang - - - - - 0 - 0 0 xxx
Hannes Gidlöf - - - - - - x0 - xxx
Jonatan Nordh - - - - 0 xx0 0 xxx
Hannes Burman - - - - - - - - 0 - x0 - xxx
Gustav Burman - - - xxx
Alfred Delefors - 0 xx0 x -

P 17 Längd Final24/2  10:25
       
1Thobias Nilsson Montler1996Malmö AI6,80
2Mathieu Nilsson1996IF Göta Karlstad6,67
3Arthur Engström1996Ullevi FK6,42
4Marcus Rostmark1996IFK Märsta6,30
5Joar Husmark1996Falu IK6,27
6Adam Nygårds Jacobsson1996Falu IK6,24
7Jesper Frykholm1996Glanshammars IF6,08
8Samuel Ingvarsson1996Falu IK6,04
9Herman Olvik1996Ullevi FK5,87
10Erik Hermelin1996IFK Lidingö5,84
11Manne Persson1996Hammarby Friidrott5,78
12Tobias Jonsson1996Dals Södra FFI5,68
13Joakim Bäckman1996Varbergs GIF 5,10

P 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Herman Olvik 5,63 5,87 5,76
Tobias Jonsson x 5,68 5,66
Thobias Nilsson Montler 6,78 6,80 - - 6,79 -
Erik Hermelin 5,50 5,49 5,84
Manne Persson 5,78 5,63 x
Joar Husmark 6,10 5,85 6,14 6,07 6,27 x
Adam Nygårds Jacobsson 6,19 6,09 5,96 6,16 6,21 6,24
Samuel Ingvarsson 5,72 5,57 5,91 5,40 5,65 6,04
Mathieu Nilsson 6,27 6,22 6,31 - 6,30 6,67
Marcus Rostmark 6,29 6,30 6,16 6,23 6,28 6,21
Joakim Bäckman 5,10 5,02 4,94
Jesper Frykholm 6,06 5,92 6,08 6,00 4,58 5,98
Arthur Engström 6,35 6,42 x 6,24 6,26 4,78

P 17 Tresteg Final23/2  17:55
       
1Erik Martinsson1996Gefle IF14,22
2Mathieu Nilsson1996IF Göta Karlstad14,06
3Jonathan Persgården1996Kongahälla AIK13,36
4Manne Persson1996Hammarby Friidrott12,64
5Jesper Frykholm1996Glanshammars IF12,49
6Per Johansson1996Sävedalens AIK11,45
 Gustav Norén1996Upsala IF friidrottx

P 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Jonathan Persgården 12,98 12,70 13,11 13,36 13,30 13,28
Erik Martinsson 14,02 14,22 x x 13,72 13,46
Manne Persson x x x x 12,48 12,64
Mathieu Nilsson 14,06 13,91 - 13,60 - 14,05
Gustav Norén x x x x x x
Jesper Frykholm 12,30 12,35 x x 12,49 x
Per Johansson 11,35 11,19 11,21 11,45 11,31 11,24

P 17 Kula 5,00 kg Final24/2  09:00
       
1Axel Ohlson1996Hässelby SK16,42
2Anton Johansson1996KFUM Örebro Friidrott15,41
3Eric Hacksell1996Hässelby SK14,69
4Kamil Kaminski1996Linköpings GIF14,65
5William Ullberg1996Riviera Friidrott13,87
6Emil Berggren1996Eslövs AI13,40
7Fredrik Gerdsdorff1996Sundsvalls FI13,39
8Florian Plathe1996IK Orient13,14
9Tobias Hagström1996Istrums SK13,13
10Niklas Karlsson1996Finspångs AIK 12,91
11Victor Björklund1996Upsala IF friidrott12,63
12Gustav Norén1996Upsala IF friidrott11,63

P 17 Kula 5,00 kg Final  1 2 3 4 5 6
Tobias Hagström 12,47 13,13 13,02
Emil Berggren x 12,98 13,39 13,40 13,23 x
Axel Ohlson 15,87 15,41 16,42 15,40 x 16,03
Eric Hacksell 13,35 14,46 14,69 x 14,30 x
William Ullberg 13,77 13,87 13,68 13,09 13,73 13,42
Anton Johansson 14,46 x 14,10 x 13,79 15,41
Fredrik Gerdsdorff 13,39 x x x x x
Kamil Kaminski x 13,87 14,65 x 14,33 x
Gustav Norén 11,07 11,63 x
Victor Björklund 11,72 12,61 12,63
Florian Plathe 13,00 x 13,14 12,79 12,85 x
Niklas Karlsson 11,81 x 12,91

P 17 Vikt 11,34 kg Final23/2  11:15
       
1Chris Arnoldsson1996Turebergs FK22,11
2Anton Andersson1996Umedalens IF18,43
3Fredrik Gerdsdorff1996Sundsvalls FI18,27
4Axel Ohlson1996Hässelby SK16,15

P 17 Vikt 11,34 kg Final  1 2 3 4 5 6
Chris Arnoldsson 19,61 19,82 20,49 21,17 21,50 22,11
Axel Ohlson 14,24 15,30 15,98 x 16,15 x
Anton Andersson 17,92 18,43 16,49 x x 17,33
Fredrik Gerdsdorff x x 18,18 18,27 x x

K 22 60 m Försök23/2  13:05

Heat 1
       
1Pernilla Nilsson1992Malmö AI7,55Q
2Maria Ollinen1992Glanshammars IF7,81Q
3Lynette Morgan1991Hammarby Friidrott7,85q
4Jessica Östlund1993Hässelby SK7,95
5Evelin Hindrikes1991IFK Växjö8,00

Heat 2
       
1Freja Jernstig1992IF Göta Karlstad7,60Q
2Lisa Skagersten1992Varbergs GIF 7,79Q
3Angelica Karlsson1993Tanums IF7,79q
4Maj Johansson1991Turebergs FK7,85q
5Nathalie Nagy1992Mölndals AIK7,86

Heat 3
       
1Mathilda Hellqvist1993IK Orient7,75Q
2Sara Svensson1991Åhus FIK7,76Q
3Stephanie Olsson1991Malmö AI7,88
4Marine Alfredsson1993Rånäs 4H8,00
5Elin Johansson1993Mariestads AIF8,42

Heat 4
       
1Hanna Adriansson1992IFK Lidingö7,72Q
2Madeleine Eriksson1993IFK Lidingö7,76Q
3Elina Palmqvist1992Ullevi FK7,80q
4Caroline Ståhl1993KFUM Örebro Friidrott7,92
5Hanna Mattisson1992Ullevi FK8,11
6Sofie Tholander1993Hellas FK8,55

K 22 60 m Semi23/2  16:20

Heat 1
       
1Pernilla Nilsson1992Malmö AI7,57Q
2Mathilda Hellqvist1993IK Orient7,71Q
3Sara Svensson1991Åhus FIK7,79q
4Angelica Karlsson1993Tanums IF7,89
5Maria Ollinen1992Glanshammars IF7,93
6Maj Johansson1991Turebergs FK7,93

Heat 2
       
1Freja Jernstig1992IF Göta Karlstad7,61Q
2Hanna Adriansson1992IFK Lidingö7,75Q
3Madeleine Eriksson1993IFK Lidingö7,79q
4Lisa Skagersten1992Varbergs GIF 7,80
5Elina Palmqvist1992Ullevi FK7,80
6Lynette Morgan1991Hammarby Friidrott7,91

K 22 60 m Semi - Sammanställning
       
1Pernilla Nilsson1992Malmö AI7,57Q
2Freja Jernstig1992IF Göta Karlstad7,61Q
3Mathilda Hellqvist1993IK Orient7,71Q
4Hanna Adriansson1992IFK Lidingö7,75Q
5Sara Svensson1991Åhus FIK7,79q
6Madeleine Eriksson1993IFK Lidingö7,79q
7Lisa Skagersten1992Varbergs GIF 7,80
8Elina Palmqvist1992Ullevi FK7,80
9Angelica Karlsson1993Tanums IF7,89
10Lynette Morgan1991Hammarby Friidrott7,91
11Maria Ollinen1992Glanshammars IF7,93
12Maj Johansson1991Turebergs FK7,93

K 22 60 m Final23/2  17:25
       
1Freja Jernstig1992IF Göta Karlstad7,53
2Pernilla Nilsson1992Malmö AI7,55
3Hanna Adriansson1992IFK Lidingö7,67
4Sara Svensson1991Åhus FIK7,76
5Madeleine Eriksson1993IFK Lidingö7,78
6Mathilda Hellqvist1993IK Orient7,78

K 22 400 m Försök23/2  11:10

Heat 1
       
1Elin Moraiti1991Falu IK55,49Q
2Sara Jernfält1993KFUM Örebro Friidrott58,09
3Malin Trollsås1993Danderyds SK58,33

Heat 2
       
1Lynette Morgan1991Hammarby Friidrott57,87Q
2Jessica Bloodworth1993Tranås AIF Friidrott58,15
3Julia Karlsson1993Hammarby Friidrott60,85

Heat 3
       
1Lisa Duffy1993Hässelby SK57,42Q
2Sara Bley1991GoIF Tjalve57,83q
3Estelle Montler1991Göteborgs Kvinnliga IK59,95
4Felicia Hedström1992Ullevi FK60,65

K 22 400 m Final24/2  15:25

Heat 1
       
1Elin Moraiti1991Falu IK54,98
2Lisa Duffy1993Hässelby SK55,83
3Lynette Morgan1991Hammarby Friidrott56,62
4Sara Bley1991GoIF Tjalve58,38

K 22 1 500 m Final24/2  14:05
       
1Ida Holm1993Täby IS Friidrott4,34,01
2Emilia Ohlin1993Trollhättans IF4,37,23
3Anna Silvander1993Danderyds SK4,39,80
4Julia Forsmark1993Falu IK4,50,02
5Malin Strand1993Sävedalens AIK4,59,69

K 22 60mh 84,0 cm Försök24/2  09:50

Heat 1
       
1Maja Rogemyr1991IF Göta Karlstad8,49Q
2Madeleine Eriksson1993IFK Lidingö8,81Q
3Ida Hansen1993KFUM Arvika friidrott9,09q

Heat 2
       
1Malin Eriksson1991KFUM Örebro Friidrott8,81Q
2Therese Lindhe1991Hässelby SK9,06Q
3Sara Svensson1991Åhus FIK9,09q
 Julia Wigren1993Gefle IFDSQ (Tjuvstart)

K 22 60mh 84,0 cm Final24/2  14:40
       
1Maja Rogemyr1991IF Göta Karlstad8,48
2Malin Eriksson1991KFUM Örebro Friidrott8,57
3Madeleine Eriksson1993IFK Lidingö8,78
4Therese Lindhe1991Hässelby SK8,95
 Sara Svensson1991Åhus FIKDNF
 Ida Hansen1993KFUM Arvika friidrottDNS

K 22 Höjd Final24/2  13:35
       
1Caroline Gyllenbern1993Turebergs FK1,77
2Caroline Andersson1993Gefle IF1,77
3Vendela von Corswant1993Örgryte IS Friidrott1,74
4Louise Persson1991IFK Växjö1,67
4Sandra Lliljegren1991Åhus FIK1,67
6Felicia Berglind1993Spårvägens FK1,63
7Erika Chytraeus1992Huddinge AIS1,63

K 22 Höjd Final  1,57 1,63 1,67 1,71 1,74 1,77 1,79
Caroline Gyllenbern - - 0 0 0 0 xxx
Louise Persson 0 0 0 xxx
Sandra Lliljegren 0 0 0 xxx
Erika Chytraeus x0 xx0 xxx
Caroline Andersson - 0 0 0 x0 x0 xxx
Felicia Berglind 0 0 xxx
Vendela von Corswant - 0 0 x0 x0 xxx

K 22 Stav Final23/2  11:00
       
1Sara Eriksson1991Ullevi FK3,66
2Thea Nyberg1992Örgryte IS Friidrott3,55
3Anna Juggas Öberg1992Hellas FK3,55
4Emma Andersson1991Spårvägens FK3,49
5Emmy Bärjegård1993Kvarnsveden FIK3,09

K 22 Stav Final  2,91 3,09 3,21 3,33 3,41 3,49 3,55 3,61 3,66 3,80
Sara Eriksson - - - - - - - - x0 xxx
Emma Andersson - - 0 0 0 0 xxx
Anna Juggas Öberg - - - 0 x0 x0 0 xxx
Thea Nyberg - - - - - - 0 - xxx
Emmy Bärjegård 0 xx0 xxx

K 22 Längd Final23/2  15:20
       
1Mathilda Hellqvist1993IK Orient6,11
2Lisa Linnell1991IFK Växjö5,93
3Ida Hansen1993KFUM Arvika friidrott5,78
4Malin Eriksson1991KFUM Örebro Friidrott5,68
5Jasmin Sabir1992Hammarby Friidrott5,48
6Lisa Sernbrandt1993Huddinge AIS5,44
7Emma Ehrlin1993Ärla IF5,35
8Amanda Fredlund1992Ullevi FK5,27
9Julia Wigren1993Gefle IF5,23
10Therese Lindhe1991Hässelby SK5,21
11Emma Ericsson1993Söderhamns IF4,62
 Frida McCabe1992IFK Lundx

K 22 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Lisa Linnell 5,87 4,24 5,93 5,64 5,87 5,84
Frida McCabe x x x
Ida Hansen 5,41 5,49 5,22 5,31 5,78 5,49
Therese Lindhe 3,85 5,20 5,21
Emma Ehrlin 5,34 5,24 5,30 2,43 5,35 5,24
Julia Wigren 5,16 5,21 5,23
Malin Eriksson x 5,68 x x x 5,65
Jasmin Sabir 5,48 5,26 5,24 5,47 5,42 x
Emma Ericsson 4,61 4,47 4,62
Mathilda Hellqvist 5,55 5,73 5,78 5,79 5,85 6,11
Lisa Sernbrandt 5,38 5,44 5,28 5,22 x 5,01
Amanda Fredlund 5,11 5,26 5,26 5,23 5,27 x

K 22 Tresteg Final24/2  14:55
       
1Jasmin Sabir1992Hammarby Friidrott12,52
2Madeleine Nilsson1991Gefle IF12,38
3Emma Ehrlin1993Ärla IF11,88
4Frida McCabe1992IFK Lund11,58
5Vendela von Corswant1993Örgryte IS Friidrott11,02
6Sofie Hallman1992Ullevi FK10,86
7Sofie Tholander1993Hellas FK9,75

K 22 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Sofie Hallman x x 10,60 10,56 10,86 10,50
Frida McCabe 11,09 11,58 11,34 11,20 11,52 11,48
Emma Ehrlin 11,79 11,75 9,66 11,88 11,84 11,65
Madeleine Nilsson 11,99 x 12,12 12,38 12,32 x
Jasmin Sabir 12,24 12,18 12,30 12,52 12,44 12,24
Sofie Tholander x 9,33 x 9,75 9,70 9,52
Vendela von Corswant 10,60 10,61 11,02 10,81 10,78 -

K 22 Kula 4,0 kg Final24/2  13:10
       
1Jennie Söderholm1993Västerås FK14,11
2Johanna Larsson1992Filipstads IF13,57
3Heidi Schmidt1993Täby IS Friidrott13,30
4Lisa Linnell1991IFK Växjö11,95
5Frida Engström1992IFK Lidingö10,43
6Isabelle Karlsson1992IK Orient8,75

K 22 Kula 4,0 kg Final  1 2 3 4 5 6
Johanna Larsson 13,30 12,93 13,57 13,31 x x
Isabelle Karlsson 7,74 7,65 8,03 x 8,25 8,75
Lisa Linnell 11,24 11,59 x 11,42 11,68 11,95
Frida Engström 10,43 10,28 10,20 x 10,28 10,42
Jennie Söderholm 13,79 14,07 x 14,11 13,84 x
Heidi Schmidt x 13,30 13,27 x x x

K 22 Vikt 9,08 kg Final23/2  14:20
       
1Eleni Larsson1993Huddinge AIS19,52
2Camilla Norr-Ericson1991GoIF Tjalve16,20
3Maria Söderqvist1993Öresund FK15,89
4Kristina Andersson1991Råby Rekarne FIF14,52
5Frida Engström1992IFK Lidingö13,19
6Stephanie Ericsson1993Ullevi FK13,00
7Isabelle Karlsson1992IK Orient7,53

K 22 Vikt 9,08 kg Final  1 2 3 4 5 6
Isabelle Karlsson 7,53 x x x x x
Eleni Larsson x 19,09 19,52 18,77 19,34 x
Frida Engström x x 11,66 x 13,19 11,74
Kristina Andersson 13,55 14,35 14,52 x 12,71 14,32
Maria Söderqvist 14,94 x 15,44 x 14,19 15,89
Camilla Norr-Ericson 14,90 14,66 x 15,69 15,17 16,20
Stephanie Ericsson 12,96 12,49 12,41 13,00 12,83 x

F 19 60 m Försök23/2  12:40

Heat 1
       
1Elise Malmberg1995Hässleholms AIS7,78Q
2Farydah Inoussa1994Hässelby SK7,89Q
3Fanny Panboon1995Skellefteå AIK Friidrott7,94q
4Erika Löke1995Falu IK8,25
5Malin Roth1995Kongahälla AIK8,29
6Alina Lindqvist1995Väsby IK9,06

Heat 2
       
1Sara Söderberg1994IK Norrköping Friidrott7,78Q
2Rebecca Larsson1994Hässelby SK7,84Q
3Sandra Törnros1995Gefle IF7,85q
4Alice Andréasson1994Upsala IF friidrott8,05
5Malin Skogström1995Hässelby SK8,14
6Frida Johansson1995IF Göta Karlstad8,16

Heat 3
       
1Karolina Nikamo1995Upsala IF friidrott7,73Q
2Josefin Palm1994Gefle IF7,80Q
3Julia Hässel1994Turebergs FK7,93q
4Elin Lindell1995Hammarby Friidrott8,02
5Hanna Arvidsson1994Istrums SK8,05
6Sofia Gustafsson1994Mariestads AIF8,31

Heat 4
       
1Fanny Lindström1994Malmö AI7,81Q
2Emmy Ahlqvist1995Malmö AI7,88Q
3Elina Gunnarsson1994Hovslätts IK7,95q
4Michelle Tyborn1995Alingsås IF8,17
5Evamarie Vikström1995Haparanda SKT8,21
6Linnea Styrman1994Haparanda SKT8,34

F 19 60 m Semi23/2  16:05

Heat 1
       
1Karolina Nikamo1995Upsala IF friidrott7,69Q
2Josefin Palm1994Gefle IF7,73Q
3Fanny Lindström1994Malmö AI7,80q
4Sandra Törnros1995Gefle IF7,86
5Farydah Inoussa1994Hässelby SK7,91
6Elina Gunnarsson1994Hovslätts IK8,06

Heat 2
       
1Elise Malmberg1995Hässleholms AIS7,67Q
2Sara Söderberg1994IK Norrköping Friidrott7,76Q
3Fanny Panboon1995Skellefteå AIK Friidrott7,81q
4Rebecca Larsson1994Hässelby SK7,86
5Emmy Ahlqvist1995Malmö AI8,00
6Julia Hässel1994Turebergs FK8,04

F 19 60 m Semi - Sammanställning
       
1Elise Malmberg1995Hässleholms AIS7,67Q
2Karolina Nikamo1995Upsala IF friidrott7,69Q
3Josefin Palm1994Gefle IF7,73Q
4Sara Söderberg1994IK Norrköping Friidrott7,76Q
5Fanny Lindström1994Malmö AI7,80q
6Fanny Panboon1995Skellefteå AIK Friidrott7,81q
7Sandra Törnros1995Gefle IF7,86
8Rebecca Larsson1994Hässelby SK7,86
9Farydah Inoussa1994Hässelby SK7,91
10Emmy Ahlqvist1995Malmö AI8,00
11Julia Hässel1994Turebergs FK8,04
12Elina Gunnarsson1994Hovslätts IK8,06

F 19 60 m Final23/2  17:15
       
1Elise Malmberg1995Hässleholms AIS7,54
2Karolina Nikamo1995Upsala IF friidrott7,70
3Josefin Palm1994Gefle IF7,74
4Sara Söderberg1994IK Norrköping Friidrott7,75
5Fanny Panboon1995Skellefteå AIK Friidrott7,83
6Fanny Lindström1994Malmö AI7,89

F 19 400 m Försök23/2  10:15

Heat 1
       
1Elin Tornhed1995IFK Växjö59,60Q
2Josefine Risberg Thoor1995IFK Lund60,04q
3Rakel Rosshagen1995Täby IS Friidrott60,56
4Isabella Rosenquist1995IF Göta Karlstad62,33

Heat 2
       
1Hanna Hermansson1995Kils AIK Friidrott59,85Q
2Linnea Ivarsson1994Lerum Friidrott60,41
3Isabell Norstedt1995IFK Helsingborg60,88
 Jennifer Widovic1995IFK LundDNF

Heat 3
       
1Klara Helander1995Upsala IF friidrott59,27Q
2Elsa Skagersten1994Varbergs GIF 59,85q
3Elin Eriksson1995Falu IK60,38q
4Emma Forss1994Hammarby Friidrott61,81

Heat 4
       
1Elin Axelsson1994Trollhättans FIK59,60Q
2Stina M Jansson1994Gefle IF59,70q
3Evelina Landstedt1995Falu IK61,28
4Evelina Hiltunen1995Ullevi FK62,86

F 19 400 m Semi23/2  17:50

Heat 1
       
1Klara Helander1995Upsala IF friidrott58,10Q
2Stina M Jansson1994Gefle IF58,37q
3Hanna Hermansson1995Kils AIK Friidrott60,00
4Elin Eriksson1995Falu IK60,29

Heat 2
       
1Elin Tornhed1995IFK Växjö58,57Q
2Elin Axelsson1994Trollhättans FIK58,94q
3Josefine Risberg Thoor1995IFK Lund60,40
4Elsa Skagersten1994Varbergs GIF 62,94

F 19 400 m Semi - Sammanställning
       
1Klara Helander1995Upsala IF friidrott58,10Q
2Elin Tornhed1995IFK Växjö58,57Q
3Stina M Jansson1994Gefle IF58,37q
4Elin Axelsson1994Trollhättans FIK58,94q
5Hanna Hermansson1995Kils AIK Friidrott60,00
6Elin Eriksson1995Falu IK60,29
7Josefine Risberg Thoor1995IFK Lund60,40
8Elsa Skagersten1994Varbergs GIF 62,94

F 19 400 m Final24/2  15:40
       
1Klara Helander1995Upsala IF friidrott56,69
2Elin Tornhed1995IFK Växjö56,85
3Stina M Jansson1994Gefle IF57,88
4Elin Axelsson1994Trollhättans FIK58,56

F 19 1 500 m Final24/2  13:45
       
1Sarah Lahti1995Hässelby SK4,28,34
2Tova Eurén1994Göteborgs Kvinnliga IK4,29,64
3Josefine Malmborg1994Habo FIF-044,43,10
4Lisa Bergdahl1995Glanshammars IF4,48,37
5Amanda Trense1995Östersunds GIF4,48,78
6Ellen Narfgren1994Hammarby Friidrott4,53,38
7Emma Fogelkvist1995Spårvägens FK4,58,32
8Alice Kristiansen1994Tanums IF4,58,67
9Emelie Svensson1995IFK Mora5,11,51

F 19 60mh 84,0 cm Försök24/2  10:05

Heat 1
       
1Elise Malmberg1995Hässleholms AIS8,83Q
2Malin Skogström1995Hässelby SK8,89q
3Johanna Holmén Svensson1995Alingsås IF8,90q
4Rakel Rosshagen1995Täby IS Friidrott9,19
5Linnea Styrman1994Haparanda SKT9,29

Heat 2
       
1Farydah Inoussa1994Hässelby SK8,81Q
2Sofia Johnsson1994Hässelby SK8,89q
3Fanny Lindström1994Malmö AI9,19
4Alice Andréasson1994Upsala IF friidrott9,32
5Josefin Sandelius1994Hammarby Friidrott9,34

Heat 3
       
1Sofia Mossberg1995Falu IK8,77Q
2Frida Johansson1995IF Göta Karlstad8,99
3Isabelle Pauksens1995Rånäs 4H9,16
4Agnes Johansson1995Trollhättans FIK9,34
5Evamarie Vikström1995Haparanda SKT9,65
6Sarah Larsson1995IF Göta Karlstad9,84

F 19 60mh 84,0 cm Final24/2  14:30
       
1Elise Malmberg1995Hässleholms AIS8,51
2Sofia Mossberg1995Falu IK8,60
3Sofia Johnsson1994Hässelby SK8,77
4Johanna Holmén Svensson1995Alingsås IF8,81
 Farydah Inoussa1994Hässelby SKDNF
 Malin Skogström1995Hässelby SKDNS

F 19 Höjd Final24/2  11:40
       
1Lisa Engman1994Kils AIK Friidrott1,80
2Evelina Erlandsson1994Nyköpings BIS1,74
3Louise Österberg1995Söderhamns IF1,71
4Malin Skogström1995Hässelby SK1,71
5Linda Skantze1995IFK Lidingö1,63
6Sara Skogman1995Örgryte IS Friidrott1,63
7Isabelle Pauksens1995Rånäs 4H1,57
7Felicia Engman1995Upsala IF friidrott1,57
9Marie Fransson1995Falköpings AIK1,57
9Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK1,57
11Evamarie Vikström1995Haparanda SKT1,57
 Alina Lindqvist1995Väsby IKxej res

F 19 Höjd Final  1,57 1,63 1,67 1,71 1,74 1,77 1,80 1,84
Marie Fransson x0 xxx
Sofia Jäger Stenberg x0 xxx
Evelina Erlandsson - 0 0 0 xx0 xxx
Malin Skogström 0 0 0 xx0 xxx
Isabelle Pauksens 0 xxx
Linda Skantze 0 0 xxx
Lisa Engman - - - 0 0 x0 xx0 xxx
Alina Lindqvist x
Felicia Engman 0 xxx
Sara Skogman 0 x0 xxx
Evamarie Vikström xx0 xxx
Louise Österberg 0 0 x0 0 xxx

F 19 Stav Final23/2  15:25
       
1Alissa Söderberg1994Spårvägens FK4,13
2Terese Dimblad Gonzales1995Malmö AI3,66
3Denise Eriksson1995Gefle IF3,61
4Moa Bylund1994Huddinge AIS3,27
5Nellie Becke1995Malmö AI2,97
5Malin Gillman1994Stocksäters IF2,97
7Madeleine Rossi1995Hammarby Friidrott2,97
 Alexandra Bartee1995Gefle IFxEJ RES

F 19 Stav Final  2,77 2,97 3,15 3,27 3,39 3,47 3,55 3,61 3,66 3,71 3,86 4,01 4,13 4,22
Nellie Becke 0 0 xxx
Terese Dimblad Gonzales - - - 0 0 0 x0 x0 0 xxx
Moa Bylund - - x0 xx0 xxx
Denise Eriksson - - - - x0 0 x0 xx0 x- xx
Alexandra Bartee - xxx
Madeleine Rossi 0 xx0 xxx
Malin Gillman 0 0 xxx
Alissa Söderberg - - - - - - - - - 0 0 0 0 xxx

F 19 Längd Final23/2  13:25
       
1Elise Malmberg1995Hässleholms AIS6,15
2Sandra Törnros1995Gefle IF5,73
3Jonna Kowalski1994GoIF Tjalve5,72
4Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK5,72
5Sara Söderberg1994IK Norrköping Friidrott5,68
6Aina Griksaite1994Spårvägens FK5,56
7Farydah Inoussa1994Hässelby SK5,51
8Sara Skogman1995Örgryte IS Friidrott5,49
9Evamarie Vikström1995Haparanda SKT5,44
10Sofia Johnsson1994Hässelby SK5,38
11Alina Lindqvist1995Väsby IK5,34
12Fanny Anonsen1995Gefle IF5,31
13Elina Gunnarsson1994Hovslätts IK5,29
14Ellinor Bill1995Hammarby Friidrott5,28
15Kamila Pietruszka1994Göteborgs Kvinnliga IK5,28
16Olivia Axell1994Lerum Friidrott5,23
17Agnes Johansson1995Trollhättans FIK5,23
18Lisa Sandström1995IFK Sunne FI4,98
19Elin Axberg1995Kongahälla AIK4,80
20Sarah Larsson1995IF Göta Karlstad4,65
21Amanda Fransson1994Kongahälla AIK4,60

F 19 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Elin Axberg x 4,80 4,67
Amanda Fransson x 4,60 x
Olivia Axell 5,23 4,89 5,19
Sara Söderberg 5,34 5,56 5,43 x 5,68 5,45
Sofia Jäger Stenberg 5,53 5,51 5,46 x x 5,72
Farydah Inoussa x 5,51 5,30 5,07 x 5,26
Sofia Johnsson 5,19 5,33 5,38
Sandra Törnros 5,64 x x x x 5,73
Fanny Anonsen 5,31 x x
Kamila Pietruszka 5,28 x 5,23
Ellinor Bill 5,28 5,21 5,27
Aina Griksaite 5,33 5,56 5,36 5,55 x x
Sarah Larsson 4,30 4,58 4,65
Alina Lindqvist 5,30 5,30 5,34
Sara Skogman 5,15 5,49 5,32 5,27 5,34 5,29
Lisa Sandström 4,98 x 2,96
Elise Malmberg 6,15 5,75 5,92 - 5,73 5,92
Elina Gunnarsson x 4,95 5,29
Jonna Kowalski 5,54 5,35 x 5,50 5,70 5,72
Evamarie Vikström 5,17 5,44 x
Agnes Johansson 5,17 5,23 4,96

F 19 Tresteg Final24/2  09:00
       
1Rebecka Abrahamsson1994FIF Gnistan12,43
2Fanny Anonsen1995Gefle IF12,14
3Sara Skogman1995Örgryte IS Friidrott11,81
4Sandra Törnros1995Gefle IF11,67
5Evamarie Vikström1995Haparanda SKT11,41
6Ellinor Bill1995Hammarby Friidrott11,23
7Kamila Pietruszka1994Göteborgs Kvinnliga IK11,19
8Johanna Konselius1995Ullevi FK10,66
9Sarah Larsson1995IF Göta Karlstad10,22

F 19 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Johanna Konselius 10,40 10,30 10,38 10,39 10,36 10,66
Rebecka Abrahamsson 12,30 12,43 x 12,16 x -
Sandra Törnros 11,14 11,31 11,39 11,67 11,42 11,55
Fanny Anonsen 11,52 11,53 11,69 11,81 12,14 x
Kamila Pietruszka x 11,08 11,09 11,16 x 11,19
Ellinor Bill 11,05 10,97 10,99 10,93 11,23 10,43
Sarah Larsson 9,89 9,72 10,22
Sara Skogman 11,64 11,60 11,16 x 11,69 11,81
Evamarie Vikström 11,41 11,06 x 11,25 x x

F 19 Kula 4,0 kg Final24/2  15:25
       
1Fanny Roos1995Ljungby FIK14,56
2Lina Bengtson1994Öresund FK13,39
3Lisa Carlsson1994Falu IK13,24
4Emma Ljungberg1994Nyköpings BIS12,68
5Erica Lantz1994IFK Växjö12,35
6Maria Nilsson1995IK Orient11,91
7Fanny Öhrn Selahn1995Sundbybergs IK11,32
8Linnéa Jönsson1995Upsala IF friidrott10,92
9Emma Sjöberg1995Istrums SK8,86

F 19 Kula 4,0 kg Final  1 2 3 4 5 6
Fanny Roos 14,13 x x 14,56 14,10 14,23
Emma Sjöberg 8,43 8,74 8,86
Erica Lantz 11,14 11,52 11,74 12,10 x 12,35
Fanny Öhrn Selahn 11,17 x 11,32 x 10,90 x
Emma Ljungberg 12,14 12,68 12,56 x x x
Lisa Carlsson 12,16 12,51 x 12,83 12,48 13,24
Lina Bengtson x 13,16 13,10 13,07 x 13,39
Linnéa Jönsson 9,58 x 9,93 10,71 10,92 10,74
Maria Nilsson x x 11,03 10,97 11,91 11,43

F 19 Vikt 9,08 kg Final23/2  17:00
       
1Alessandra Wall1995Ullevi FK17,86
2Marinda Petersson1995Hässleholms AIS16,37
3Linnéa Jönsson1995Upsala IF friidrott15,86
4Fanny Roos1995Ljungby FIK14,72
5Emma Ljungberg1994Nyköpings BIS13,71
6Maria Nilsson1995IK Orient12,18
7Clara Westin1994IFK Lidingö11,71
8Fanny Öhrn Selahn1995Sundbybergs IK11,41

F 19 Vikt 9,08 kg Final  1 2 3 4 5 6
Alessandra Wall 17,36 x x 17,56 17,86 16,25
Fanny Roos 14,72 14,61 14,58 13,70 14,22 x
Fanny Öhrn Selahn 11,02 x 11,41 10,42 x 10,98
Emma Ljungberg 12,76 13,61 13,71 x x x
Clara Westin x 10,45 11,71 10,79 x 9,59
Linnéa Jönsson 14,26 14,62 14,80 x 15,83 15,86
Maria Nilsson 12,18 x x x x 11,36
Marinda Petersson 15,88 15,36 x 15,97 15,33 16,37

F 17 60 m Försök23/2  13:30

Heat 1
       
1Emilia Kjellberg1996IFK Sunne FI7,65Q,
2Linnea Sandell1996Malmö AI8,00Q
3Izabelle Kjellberg1996IF Göta Karlstad8,17
4Stina Gustafsson1996Ärla IF8,18
5Klara Volmerdal1996Hovslätts IK8,44

Heat 2
       
1Adriana Janic1996Malmö AI7,77Q
2Thilda Särnevång1996IF Udd Karlshamn8,04Q
3Klara Zetterberg1996Upsala IF friidrott8,12q
4Sanna Oscarson1996IK Ymer Friidrott8,20
5Linn Henriksson1996FIF Gnistan8,25

Heat 3
       
1Tove Ågren1996Falu IK7,76Q
2Amanda Öberg1996IK Ymer Friidrott7,93Q
3Amanda Jansson1996Örbyhus IF8,13q
4Moa Ullgren1996GoIF Tjalve8,25
5Johanna Norén1996IF Göta Karlstad8,41

Heat 4
       
1Emma Gällstedt1996Gefle IF7,83Q
2Lisa Brorsson1996Falköpings FIK7,95Q
3Yasmin Jelassi1996Hammarby Friidrott8,01q
4Linnéa Hård1996Karlskoga FIF8,07q
5Sara Jacobsson1996Malmö AI8,16

F 17 60 m Semi23/2  15:50

Heat 1
       
1Emilia Kjellberg1996IFK Sunne FI7,70Q
2Emma Gällstedt1996Gefle IF7,91Q
3Yasmin Jelassi1996Hammarby Friidrott7,98q
4Amanda Öberg1996IK Ymer Friidrott8,01
5Thilda Särnevång1996IF Udd Karlshamn8,08
6Amanda Jansson1996Örbyhus IF8,10

Heat 2
       
1Adriana Janic1996Malmö AI7,73Q
2Tove Ågren1996Falu IK7,74Q
3Lisa Brorsson1996Falköpings FIK7,93q
4Linnea Sandell1996Malmö AI8,03
5Linnéa Hård1996Karlskoga FIF8,08
6Klara Zetterberg1996Upsala IF friidrott8,11

F 17 60 m Semi - Sammanställning
       
1Emilia Kjellberg1996IFK Sunne FI7,70Q
2Adriana Janic1996Malmö AI7,73Q
3Tove Ågren1996Falu IK7,74Q
4Emma Gällstedt1996Gefle IF7,91Q
5Lisa Brorsson1996Falköpings FIK7,93q
6Yasmin Jelassi1996Hammarby Friidrott7,98q
7Amanda Öberg1996IK Ymer Friidrott8,01
8Linnea Sandell1996Malmö AI8,03
9Thilda Särnevång1996IF Udd Karlshamn8,08
10Linnéa Hård1996Karlskoga FIF8,08
11Amanda Jansson1996Örbyhus IF8,10
12Klara Zetterberg1996Upsala IF friidrott8,11

F 17 60 m Final23/2  17:20
       
1Emilia Kjellberg1996IFK Sunne FI7,60
2Tove Ågren1996Falu IK7,73
3Adriana Janic1996Malmö AI7,84
4Emma Gällstedt1996Gefle IF7,87
5Lisa Brorsson1996Falköpings FIK7,89
6Yasmin Jelassi1996Hammarby Friidrott8,02

F 17 400 m Försök23/2  10:00

Heat 1
       
1Madeleine Björlin-Delmar1996IFK Göteborg friidrott59,81Q
2Elvira Erixon1996Mölndals AIK61,51
3Gabrielle Wehlander1996Göteborgs Kvinnliga IK62,85

Heat 2
       
1Sofia Andersson1996IFK Växjö59,92Q
2Mikaela Johannesson1996Falu IK60,09q
3Klara Volmerdal1996Hovslätts IK65,48

Heat 3
       
1Frida Grindheim1996IFK Helsingborg59,50Q
2Moa Fanqvist1996Sundsvalls FI60,71
3Felicia Ascard1996IFK Lund63,96

F 17 400 m Final24/2  15:55
       
1Madeleine Björlin-Delmar1996IFK Göteborg friidrott57,76
2Frida Grindheim1996IFK Helsingborg57,81
3Sofia Andersson1996IFK Växjö60,48
 Mikaela Johannesson1996Falu IKDNS

F 17 1 500 m Final24/2  13:25
       
1Linn Söderholm1996Sävedalens AIK4,35,34
2Isabelle Brauer1996Hässelby SK4,38,16
3Carolina Johnson1996Linköpings GIF4,51,55
4Moa Rothman1996Västerås FK4,52,20
5Maja Hultin1996IK Orient4,54,30
6Johanna Andersson1996Mölndals AIK4,58,95
7Anna Dahlsjö1996Mölndals AIK5,00,47
8Julia Ivehammar1996Linköpings GIF5,03,40
9Nicole Sörensen1996Falu IK5,07,28
10Emelie Ring1996IK Akele5,22,30

F 17 60mh 76,2 cm Försök24/2  09:30

Heat 1
       
1Adriana Janic1996Malmö AI8,79Q
2Ellinor Persson1996Täby IS Friidrott9,41
3Moa Fanqvist1996Sundsvalls FI9,52
4Fanny Holgersson1996FIF Gnistan9,74
5Gabrielle Wehlander1996Göteborgs Kvinnliga IK9,92

Heat 2
       
1Emilia Kjellberg1996IFK Sunne FI8,81Q
2Linnéa Hård1996Karlskoga FIF9,27q
3Matilda Andersson1996Åhus FIK9,37
4Felicia Ascard1996IFK Lund9,50
5Sofia Andersson1996IFK Växjö10,02

Heat 3
       
1Emma Stenlöf1996Västerås FK8,82Q
2Amanda Öberg1996IK Ymer Friidrott9,06q
3Sara Cannmo1996Hovslätts IK9,26q
4Klara Zetterberg1996Upsala IF friidrott9,43

F 17 60mh 76,2 cm Final24/2  14:20
       
1Adriana Janic1996Malmö AI8,56
2Emma Stenlöf1996Västerås FK8,60
3Amanda Öberg1996IK Ymer Friidrott8,98
4Sara Cannmo1996Hovslätts IK9,14
5Linnéa Hård1996Karlskoga FIF9,20
 Emilia Kjellberg1996IFK Sunne FIDNF

F 17 Höjd Final24/2  10:20
       
1Emma Stenlöf1996Västerås FK1,77
2Adriana Janic1996Malmö AI1,73
3Ellen Ekholm1996Ullevi FK1,69
4Nadja Ohrsell1996Luleå Friidrottsförening1,63
5Anna Stickler1996Sundsvalls FI1,59
5Emilia Kjellberg1996IFK Sunne FI1,59
7Agnes Lundin1996Hovslätts IK1,55

F 17 Höjd Final  149 155 159 163 166 169 171 173 175 177 180
Ellen Ekholm 0 0 0 x0 xx0 0 xxx
Adriana Janic - - 0 x0 xx0 xx0 x0 x0 xxx
Anna Stickler 0 0 0 xxx
Emma Stenlöf - - - 0 0 0 0 0 0 xx0 xxx
Emilia Kjellberg - 0 0 xxx
Nadja Ohrsell - 0 0 0 xxx
Agnes Lundin 0 x0 xxx

F 17 Stav Final23/2  13:00
       
1Amanda Gabrielson1996Wärnamo SK3,47
2Emma Häggström1996Kvarnsveden FIK3,41
3Annika Jönsson1996IFK Helsingborg3,41
4Sara Cannmo1996Hovslätts IK3,35
5Agnes Moberg1996Tyresö FK3,27
6Olivia Maunsbach1996IFK Lund2,77
7Malin Smetana1996Ullevi FK2,77
8Sigrid Forsberg1996Ullevi FK2,57

F 17 Stav Final  2,57 2,77 2,95 3,07 3,19 3,27 3,35 3,41 3,47 3,52
Malin Smetana 0 xx0 xxx
Sigrid Forsberg xx0 xxx
Olivia Maunsbach 0 x0 xxx
Agnes Moberg - - - 0 0 0 xxx
Emma Häggström - - - 0 0 x0 0 0 xxx
Annika Jönsson - - - - - x0 x0 0 xxx
Amanda Gabrielson - - - x0 0 0 0 0 xx0 xx-
Sara Cannmo - - - - x0 0 x0 xxx

F 17 Längd Final23/2  11:45
       
1Emilia Kjellberg1996IFK Sunne FI5,84
2Emilia Hammarström1996Wärnamo SK5,82
3Elvira Richardsson1996IFK Kristinehamn Friidrott5,77
4Emma Stenlöf1996Västerås FK5,66
5Thilda Särnevång1996IF Udd Karlshamn5,43
6Moa Ullgren1996GoIF Tjalve5,42
7Ellinor Persson1996Täby IS Friidrott5,40
8Moa Fanqvist1996Sundsvalls FI5,26
9Matilde Andersson1996Östhammar FI5,15
10Klara Zetterberg1996Upsala IF friidrott5,14
11Amanda Öberg1996IK Ymer Friidrott5,14
12Joline Jansson1996Östhammar FI4,86
13Fanny Holgersson1996FIF Gnistan4,76
14Hanna Bengtsson1996Sävedalens AIK4,73
15Agnes Lundin1996Hovslätts IK4,72
16Johanna Norén1996IF Göta Karlstad4,65
17Mattilda Norström1996IK Ymer Friidrott1,75

F 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Amanda Öberg x x 5,14
Mattilda Norström 1,75 x x
Hanna Bengtsson x x 4,73
Fanny Holgersson 4,76 x x
Emilia Hammarström 5,54 5,47 5,42 5,60 5,46 5,82
Matilde Andersson 5,15 5,05 4,94
Joline Jansson x 4,86 x
Elvira Richardsson 5,33 5,47 5,49 5,46 x 5,77
Thilda Särnevång 5,42 5,32 5,43 x x 5,41
Moa Fanqvist 5,26 5,22 5,06 5,15 5,21 x
Emma Stenlöf 5,51 5,56 5,46 5,58 5,54 5,66
Johanna Norén 4,37 4,65 4,45
Ellinor Persson x 5,32 5,23 5,40 x x
Klara Zetterberg 5,14 3,45 5,11
Emilia Kjellberg x 5,44 5,84 x 5,54 x
Agnes Lundin 4,72 x x
Moa Ullgren x 5,35 5,26 5,25 5,42 5,39

F 17 Tresteg Final24/2  16:05
       
1Elvira Richardsson1996IFK Kristinehamn Friidrott12,30
2Emilia Hammarström1996Wärnamo SK12,29
3Emilia Kjellberg1996IFK Sunne FI11,73
4Matilde Andersson1996Östhammar FI11,41
5Thilda Särnevång1996IF Udd Karlshamn11,39
6Hanna Bengtsson1996Sävedalens AIK11,12
7Martina Appel1996IF Göta Karlstad10,60
8Ellinor Persson1996Täby IS Friidrott10,53
9Joline Jansson1996Östhammar FI10,03
10Mattilda Norström1996IK Ymer Friidrott9,51

F 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Mattilda Norström x 9,51 x
Hanna Bengtsson 10,62 11,12 10,95 10,98 11,08 10,98
Emilia Hammarström x 12,10 12,05 12,08 12,29 12,29
Matilde Andersson 11,22 11,37 11,18 11,38 9,76 11,41
Joline Jansson x 10,00 10,03
Elvira Richardsson 11,92 x 11,87 11,99 12,01 12,30
Thilda Särnevång 11,39 10,90 10,95 x 11,18 x
Martina Appel 10,35 10,60 9,21 10,09 10,25 x
Ellinor Persson 10,35 x 10,53 - - -
Emilia Kjellberg 11,52 11,69 11,73 11,67 x 11,47

F 17 Kula 3,00 kg Final24/2  14:10
       
1Lisa Einarsson1996SK Bore13,66
2Sara Lennman1996Katrineholms SK Friidrott13,57
3Linn Bergstrand1996Ullevi FK13,28
4Emma Stenlöf1996Västerås FK12,50
5Sigrid Karlsson1996Malmö AI12,25
6Hanna Mårtensson1996Hässelby SK12,14
7Linnéa Hård1996Karlskoga FIF11,62
8Amanda Karlsson1996Huddinge AIS11,60
9Rebecka Hallerth1996Hellas FK11,24

F 17 Kula 3,00 kg Final  1 2 3 4 5 6
Linn Bergstrand 12,69 12,94 13,28 13,19 13,14 x
Linnéa Hård 11,62 x x x 11,41 11,31
Sigrid Karlsson x 11,86 11,54 11,31 x 12,25
Hanna Mårtensson 11,46 11,31 12,14 11,81 11,21 12,10
Amanda Karlsson 11,60 x 11,06 11,45 11,24 x
Lisa Einarsson 13,66 13,49 13,65 13,12 13,64 13,53
Sara Lennman 13,04 13,57 x 12,34 12,63 x
Emma Stenlöf 12,50 x x x 12,23 12,38
Rebecka Hallerth 11,24 x 10,93

F 17 Vikt 9,08 kg Final23/2  15:40
       
1Amanda Karlsson1996Huddinge AIS16,07
2Jessika Love1996IFK Helsingborg14,53
3Lisa Einarsson1996SK Bore12,83
4Hanna Mårtensson1996Hässelby SK12,24

F 17 Vikt 9,08 kg Final  1 2 3 4 5 6
Hanna Mårtensson x 10,72 x 12,24 11,76 12,07
Amanda Karlsson x x 16,07 15,47 15,08 15,68
Lisa Einarsson 12,83 12,38 x 12,81 x 11,51
Jessika Love x 14,36 14,53 13,49 x x


© Arena 2.0, RunPro Systems