Hoppa till sidans innehåll

2000


Deltävlingsresultat - Fyriscupen 2000

1 - 750m simning 15/4                          

Namn

Tid

Poäng

Sören Eriksson

10:12

15

Tyrone Skogström

11:31

12

Peter Agelli

12:42

10

Mattias Hansson

15:41

8

Hamish Sutherland

16:39

6

Olle Ahlsten

17:05

5

.

.

.

Britta Widén

13:09

15

Lotta Ternström

16:53

12


2 - 10km löpning Ultunamilen 18/4  

Namn

Tid

Poäng

Peter Agelli

36:50

15

Mattias Hansson

38:48

12

Olle Ahlsten

47:35

10

Anders

55:46

8

.

.

.

Sofia Hultman

42:47

15

Britta Widén

48:58

12

 

3 - Super Sprint Duathlon 25/4
1600+5+800+5+800

Namn

Tid

L1

V1

C1

V2

L2

V3

C2

V4

L3

Poäng

Janne Österman

27:48

05:24

00:18

08:03

00:12

02:40

00:13

08:06

00:02

02:50

15

Sören Eriksson

29:09

06:12

00:22

07:21

00:10

03:07

00:18

07:25

00:02

03:12

12

David

28:34

05:36

00:16

08:18

00:05

02:49

00:16

08:15

00:05

02:54

10

Bengt-Göran Johansson

31:25

06:13

00:15

08:34

00:13

03:20

00:13

09:07

00:05

03:25

8

Hamish Sutherland

32:45

06:50

00:18

08:47

00:10

03:37

00:23

08:50

00:07

03:43

7

.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Britta Widén

34:02

07:04

00:18

09:23

00:10

03:33

00:42

09:02

00:18

03:32

15

 

4 - 32km cykling UNI-TEMPOT 29/4           

Namn

Tid
(adjusted for Martian Green Time)

Poäng

Peter Agelli 

 50:32

15

Sören Eriksson

50:44

12

Regin Swenning

57:49

10

Mattias Hansson

 58:41

8

Hamish Sutherland  

58:48

 7

.

.

.

Sofia Hultman

 53:51

15

Britta Widén

 59:48

12

 

5 - Duathlon 3,75-24-3,75 km i Börje Tull   11/5

Namn

Total tid

 Löpning #1

T1

 Cykel varv1

 Cykel varv2

T2

Löpning #2

Poäng

Sören Eriksson

71:20

 14:33

00:44

19:51

20:08

00:42

15:22

15

Peter Agelli 

71:30

14:25

00:43

20:18

20:22

00:37

15:05

 12

Janne Österman

75:20

14:18

00:30

20:44

22:50

00:27

16:31

 10

Mattias Hansson

79:40

 15:28

00:54

23:21

23:32

00:44

15:41

 8

Regin Swenning

79:53

 16:16

00:44

22:09

23:05

00:58

16:41

 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nancy Loosemore

88:11

 16:32

00:34

26:26

27:02

00:28

17:09

15

Lotta Ternström

97:07

 17:20

01:04

29:26

29:23

00:59

18:55

12

 

6 - Knivsta Picnic Triathlon 550-20-4,5 - Särstabadet 28/5     

Namn

Total

 Simning

T1

Cykling

 T2

Löpning

Poäng

Gunnar Söderström

53:16

6:00

0:50

30:40

0:20

15:26

15

Jonas L (SPIF)

56:18

7:55

1:14

30:35

0:30

17:18

 - 

Peter Agelli

1:00:35

8:10

1:40

34:25

0:15

16:05

12

Torgny Karlsson (SPIF)

1:04:05

6:40

1:16

32:04

0:15

23:50

Sören Eriksson

1:05:15

6:42

1:38

35:05

0:25

22:05

10

Hamish Sutherland

1:08:07

9:55

1:50

37:25

0:15

18:53

8

Mattias Hansson

1:09:11

10:30

2:05

39:05

0:35

16:44

7

Regin Swenning

1:10:12

11:45

1:30

38:56

0:39

17:52

6

Sören Winge

1:12:00

13:20

2:20

37:15

0:45

18:20

5

Uppdaterad: 2014-05-11 09:51

Postadress:
IK Fyris - Triathlon
Fyrisparksvägen 3
75267 Uppsala

Besöksadress:
Fyrisparksvägen 3
75267 Uppsala

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info